Uncategorized

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik planı iptali yapmak isteyen kişilerin iptal başvurusunda bulunmak için seçenekleri aşağıdaki seçenekler gibidir:

 • QNB Finansbank Çağrı Merkezi’ni arayarak bireysel emeklilik iptali
 • QNB Finansbank Şubesine giderek bireysel emeklilik iptali
 • QNB Finansbank Mobil Uygulaması aracılığı ile bireysel emeklilik

Kişi kendisine ve zamanına uygun olarak bu QNB Finansbank Bireysel Emeklilik iptali seçeneklerinden birini seçerek bireysel emeklilik planını kolaylık ile iptal edebilir.

Bireysel emeklilik planı kısaca kişinin çalışır iken maaşından yapılan kesinti ile emekli olduğu günlerde gelir elde etmesini sağlayan sisteme verilen isimdir. Kişiler bu sayede henüz çalışır halde iken geleceklerini ve çalışmayacak oldukları zamanları garanti altına alabilirler. Bireysel emeklilik sistemleri kişinin tercihine göre farklı kurumlardan yapılabilir. QNB Finansbank da bireysel emeklilik sistemi hizmeti veren kurumlardan biridir.

Bazı kişiler bireysel emeklilik sistemine her ay maaşlarından kesinti yolu ile ödedikleri parayı bir süre sonra ödemek istemeyebilirler. Bu gibi durumlarda kişiye bireysel emeklilik planını iptal etme seçeneği sunulur. Kişi belirli başvuruları yaparak bireysel emeklilik planını kolaylık ile iptal edebilir ve maaşından yapılmış olan kesintinin önüne geçebilir.

Ayrıca belirli bir süredir bireysel emeklilik planı ödemesi yapan kişiler, henüz süre dolmamışken bu plandan iptal talebinde bulunabilir. Bu gibi durumlarda kişinin bir süredir maaşından kesinti yapılması yöntemi ile ödemiş olduğu para bankadan tahsil edilebilir ve kişiler herhangi bir maddi kayıp yaşamaz.

İlginizi Çekebilir: Halkbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

QNB Finansbank Çağrı Merkezi’ni Arayarak Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Çağrı Merkezi’ni arayarak bireysel emeklilik planını iptal etme işlemi kişilerin tercihine sunulan bir bireysel emeklilik planı iptal etme seçeneğidir. Kişinin izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • Bireysel emeklilik planını iptal ettirmek isteyen kişi, 0 850 222 09 00 numaralı QNB Finansbank Çağrı Merkezi’ni arayarak bireysel emeklilik planı iptali için başvuru yapabilir.
 • Çağrı merkezi yetkilisi tarafından QNB Finansbank Bireysel Emeklilik iptali işlemi ile ilgili tüm ayrıntılar kişiye bildirilir.
 • Kişi bu iptal koşullarını kabul ettiği halde, bireysel emeklilik planı başında iletişim bilgilerinde verilen e posta adresine bir iptal formu gönderilir.
 • Kişi e posta adresine gönderilen bu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak banka tarafından belirtilen e posta adresine tekrar gönderir.

Bu işlemlerin ardından iptal talebi banka yetkilileri tarafından incelemeye alınır. İncelemeler sonucu emeklilik iptaline aykırı bir durum görülmediği takdirde kişiye ait bireysel emeklilik planı iptal edilebilir. Bireysel emeklilik planı iptali onaylandığı aydan itibaren kişinin maaşından otomatik olarak tahsil edilen miktar artık kesilmez ve kişi maaşının tamamını alabilir.

Ayrıca bireysel emeklilik programına belirli miktarda para ödeyen kişiler, bireysel emeklilik planını iptal ettikleri andan itibaren ödedikleri parayı bankadan tahsil edebilirler.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali
QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali

QNB Finansbank Şubesine Giderek Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank şubelerine giderek bireysel emeklilik planı iptali yapmak bireysel emeklilik ödemesi yapan kişilerin tercihine sunulmuş bir iptal seçeneğidir. Bireysel emeklilik planını iptal etmek isteyen kişilerin izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • Kişi bireysel emeklilik planının dahil olduğu QNB Finansbank şubesine giderek bireysel emeklilik planını iptal ettirmek istediğini yetkilere söyler.
 • Ardından bireysel müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmeler sonucu imzalanması gereken belirli evraklar kişiye teslim edilir.
 • Kişi bu evrakları detaylı şekilde okuduktan sonra imzalayarak başvurusunu resmi olarak yapar.
 • Yapılan bu iptal başvurusu bankanın ilgili zümresi tarafından incelenerek değerlendirilir.
 • İptal başvurusunun kabul edilmesi ardından kişi ödemiş olduğu parayı bankadan tahsil edebilir.

QNB Finansbank şubesine giderek bireysel emeklilik planı iptali yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken önemli konu ise, şubelerde bu işlemin çok daha uzun sürdüğünü bilmeleridir. Şubenin yoğunluğuna göre bu işlemler 1 günü aşan sürelerden yapılabilir.

İlginizi Çekebilir: Papara Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Mobil Uygulaması Aracılığı ile Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Mobil Uygulaması ile bireysel emeklilik iptali yapmak bireysel emeklilik ödemesi yapan kişilerin tercihine sunulmuş bir iptal seçeneğidir. Bu iptal seçeneği ile bireysel emeklilik planını iptal etmek isteyen kişilerin izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • Kişi bireysel emeklilik planını görüntüleyebildiği mobil uygulama sekmesine giderek buradan iptal seçeneğini seçer.
 • Ardından güvenlik ve teyit açısından karşısına çıkan soruları doğru ve eksiksiz şekilde cevaplayarak başvurusunu onaylar.
 • Başvuru banka tarafından inceleme sürecine alınır.
 • İnceleme sürecinde bireysel emeklilik planının iptali için engel teşkil eden bir durum görülmediği takdirde başvuru onaylanır ve kişi bireysel emeklilik planını iptal etmiş olur.

Yine bu iptal yönteminde de kişi ödemiş olduğu parayı bankadan tahsil edebilir ve takip eden ay artık maaşından kesinti yapılmaz.

İlginizi Çekebilir: İninal Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali Sonrası Paranın Alınması Kaç Gün Sürer?

QNB Finansbank bireysel emeklilik iptali parasının alınma süresi yaklaşık olarak 15 iş günü sürer. 15 iş günü sonunda kişinin bireysel emeklilik hesabındaki hareketlilik tamamen sıfıra iner ve banka tarafından kişiye bildirilmiş cayma masrafları düşülerek kişinin yatırdığı para kişinin banka hesabına yatar. QNB Finansbank Bireysel Emeklilik iptali süreci bu işlem ile son bulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu