Nasıl İptal Ederim

Patırtı Sipariş İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Patırtı ürün iptal etme işlemi kişilerin Patırtı üzerinden aldıkları üründen vazgeçmesi üzerine ya da yanlış sipariş verilmesi durumlarında müşterilere sunulan bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin uyması gereken bazı koşullar vardır. Bu Patırtı ürün iptali koşulları aşağıdaki gibidir:

 • Kişinin iptal etmek istediği ürün siparişinin henüz onaylanmamış olması gerekir.
 • Kişinin iptal etmek istediği ürün siparişi onaylandı ise, henüz kargoya verilmemiş olması gerekir.
 • Resmi web sitesi üzerinden ya da uygulama üzerinden Siparişlerim bölümüne gidilerek henüz onaylanmamış ya da kargoya verilmemiş siparişler iptal edilebilir.
 • İptal edilen sipariş bedeli kişinin hesabına tekrar yatar. Yine kişiler bu iptal ücretini Patırtı üyeliği bakiyesi olarak kullanarak başka bir ürün satın alabilirler.

Eğer ilgili mobil uygulamada ya da Patırtı resmi web sitesinde siparişler kısmında İade Talebi Oluştur butonu kullanılamaz halde ise, sipariş iptali yapmak için geç kalınmış demektir. Bu durumda sipariş iptali ne yazık ki yapılamaz.

İlginizi Çekebilir: Halkbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Patırtı Sipariş İade İşlemi Nasıl Yapılır?

Patırtı iade işlemi kişilerin aldıkları ürünlerden vazgeçmesi durumunda yapılan işlemin adıdır. Kişiler aldıkları ürünlerden çeşitli nedenlerden dolayı vazgeçebilirler. Bu nedenler ürünün istenildiği gibi gelmemesi, gelen ürünün bedeninin kişiye uygun olmaması ya da ürüne ihtiyaç duyulmaması gibi nedenler olabilir. Bu durumlarda Patırtı ürün iptali seçeneği kişilerin hizmetine sunulmuştur.  Bu iade işlemini yapmak için karşılanması gereken belli koşullar vardır. Bu koşullar aşağıdaki gibidir:

 • İade edilmek istenen ürünün etiketi kopmamış olmalıdır.
 • Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ile birlikte iç giyim ürünlerinin de hiç kullanılmamış ve denenmemiş olması gereklidir.
 • Kargo ile teslim aşamasında zarar görmüş, yıpranmış ya da deforme olmuş ürünler iade kapsamına girer. Bu ürünlerin iadesi Patırtı tarafından kabul edilir.
 • Kişiler iade talebini Patırtı mobil uygulaması ya da Patırtı resmi internet sitesi aracılığı ile yaptıktan sonra talebin onaylanmasını beklerler.
 • İade talebi onaylandıktan sonra kişiler iade etmek istedikleri ürünü anlaşmalı olan kargo şirketinin bayisine götürürler.
 • Tüm gönderim ücretleri ve masrafları Patırtı tarafından ödenir. Kişinin ürünü güzelce paketleyip kargoya göndermesi iade işlemi için yeterlidir.

Ardından iade edilen ürün Patırtı markası çalışanları tarafından ilgili birimlere gönderilerek ürün incelemesi başlatılır. Bu inceleme sonucu ürünler ilgili şartları sağlıyor ise, iade talebinde bulunan kişinin hesabına Patırtı Değişim Puanı diye adlandırılan bir puan yüklenir. Bu puan sayesinde kişiler rahatlıkla istedikleri başka bir ürünü Patırtı üzerinden satın alabilir.

Burda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kapıda ödeme seçeneği ile ücreti kapıda ödenmiş ürünlerin iadesi sonucu bedellerinin iade edilmesi işlemidir. Bu yöntem ile ödenmiş ürünlerin iade ücretleri, kişinin Patırtı hesabına kayıtlı IBAN numarasına 15 iş günü içinde yatırılır.

İlginizi Çekebilir: Btcturk Üyelik İptali ve Hesap Kapatma

Patırtı Sipariş Değişim İşlemi Nasıl Yapılır?

Patırtı sipariş değişimi yapmak kişilerin satın aldıkları üründen memnun kalmaması ya da çoğunlukla bedeni olmaması sonucu başvurduğu hizmet türüdür. Bu hizmet türü aşamaları aşağıdaki gibidir:

 • Kişi mobil uygulama ya da resmi web sitesi aracılığı ile aldığı ürün ile ilgili sipariş detayına gelir.
 • Ürünün değişim talebini ilgili kişilere iletir.
 • Ürün iadesi için geçerli olan etiket yırtılmamış olması, iç giyim ürünlerinin denenmemiş olması gibi tüm kurallar ürün değişimi için de geçerlidir.

İade talebi ile ilgili aynı koşullar ve süreç değişim talebi için de geçerlidir. Değişim talebi onaylandıktan sonra değiştirilmek istenen ürün Patırtı yetkililerine ulaşır ve kişinin almak istediği ürün bedeni tekrardan aynı adrese gönderilir. Tüm gönderim ücretleri Patırtı tarafına aittir.

Patırtı Nedir?

Patırtı 2007 yılında kurulan ve ülkemiz genelinde birçok ilde ve noktada mağazası bulunan bir giyim mağazasıdır. Ayrıca web sitesi ile de satış imkânı tanıyan patırtı birden fazla ürün satışı yapar. Satışını yaptığı ürünler arasında kadın giyim, erkek giyim, kadın ayakkabı, erkek ayakkabı, kozmetik ürünleri, ev aksesuarları, bebek giyim ve çocuk giyim ürünleri yer alır.

Patırtı, ürün çeşitliliği olarak çok geniş bir mağazadır. Hemen hemen her ürünün farklı renk ve beden çeşidi bu mağazada bulunur. Kaliteli ürünleri geniş ürün yelpazesinde uygun fiyatlara satan Patırtı, ayrıca müşterilerine ücretsiz kargo, ücretsiz değişim ve iade hakkı da sunar.

Patırtı internet sitesi üzerinden de satış hizmeti veren bir markadır. E ticaret sitesi olarak ülkemizde hizmet veren marka, 7 gün 24 saat ulaşılabilen müşteri hizmetleri sayesinde müşterilerine yüksek kalitede hızlı hizmet sunar.

Patırtı İptal ve İade İşlemlerinde Ücret Ne Zaman Yatar?

Patırtı iptal ve iade ücretleri ödenme zamanı ödeme yapılan bankaya göre değişiklik gösterir. Bu süreç resmi bildiriye dayanarak 15 iş gününü geçemez. Aksilik olan durumlarda bu 15 iş günü süresi uzayabilir. Patırtı ürün iptali işlemi yapmak isteyen kişiler ücretlerini en geç 15 iş günü içinde banka hesaplarına yatmış olarak geri alabilirler.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu