Hesap İptal Etme

Paribu Üyelik İptali ve Hesap Kapatma / Silme

Paribu borsasında üyelik iptal etme ve hesap kapatma işlemleri, belirli adımlar uygulanarak kısa sürede yapılabilir. Kripto para piyasasına en fazla ilgi gösteren ülkelerden biri olan Türkiye’de yerli kripto para borsalarından biri de Paribu’dur. Paribu’da üyelik açarak kripto para alım satımı yapan kişiler, bu işlemlere son vermek istediklerinde Paribu üyelik iptali ve hesap kapatma yapabilirler. Aktif hesabını kapatarak Paribu üyeliğini sonlandırmak isteyen kişilerin sırasıyla yapması gereken işlemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Paribu Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Paribu hesap kapatma işlemi, üyeliğini tamamen kapatmak isteyenlerin uygulayacağı birkaç adımdan oluşur. Öncelikle borsada açtığınız hesabı daha fazla kullanmayacaksanız ve hesabınızdaki tüm paranızı başka bir banka hesabına çektiyseniz, Paribu üyelik iptali yapabilirsiniz. Bunun için bizzat Paribu hesap sahibi olarak şu işlemleri yapabilirsiniz:

  • Paribu borsasının resmi mail adresine mail göndermek (destek@paribu.com)
  • Paribu müşteri hizmetleri numarasını aramak (0850 303 60 00)
  • Paribu hesap silme metnini doldurup onaylanmasını beklemek

Tüm bu işlemlerden yalnızca birini tercih edebileceğiniz gibi bütün iletişim kanallarını da kullanarak Paribu hesap kapatma işlemi yapabilirsiniz. Ancak Paribu müşteri hizmetleri numarasını aramak için saat 09:00 ile 21:00 saatleri arasında yukarıda belirtilen numarayı aramanız gerekecekti. Bu saatler dışında Paribu müşteri hizmetlerine ulaşım mümkün değildir. İşleminiz acilse Paribu destek ekibine dilediğiniz zaman mail gönderebilirsiniz.

Paribu Üyelik İptali ve Hesap Kapatma Silme işlemi
Paribu Üyelik İptali ve Hesap Kapatma Silme işlemi

Paribu Üyelik Silme İşlemi

Paribu borsasında üyelik silme işlemi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Borsa kullanıcılarına kaliteli ve memnuniyet odaklı hizmet sunan Paribu yönetimi, aynı şekilde borsadaki kripto para alım satım işlemlerine son vermek isteyen hesap sahiplerini desteklemektedir. Paribu borsasında hesabınızın kapatılması için destek ekibine mail gönderirken “Paribu üyelik silme metni” doldurup yazmanız işleminizin daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Btcturk Üyelik İptali ve Hesap Kapatma

Paribu Üyelik Silme Metni

Paribu hesap silme metni sayesinde, Paribu hesabınızı tamamen kapatmak istediğinizde en kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Türkiye’nin en popüler ve en fazla müşterisi bulunan yerli kripto para borsalarından Paribu’da hesap silmek için şu işlemleri yapmanız gerekir:

  • Paribu borsasında bulunan xxx numaralı hesabımın tamamen kapatılmasını ve kayıt etmiş olduğum üyelik bilgilerimin Paribu borsasından tamamen silinmesini talep ediyorum.
  • İsim – soyisim bilgileri
  • Güncel ve aktif e-posta adresi
  • Aktif telefon numarası

Bu bilgiler, Paribu üyelik silme metni içinde sabit yer aldığı için tüm borsa kullanıcılarının aynı şekilde mail göndermesinde bir sakınca yoktur. Paribu borsasından hesabının tamamen kaldırılmasını isteyen müşteriler bu bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde doldurarak Paribu’nun destek ekibine mail atabilirler. İşlem süresi, Paribu borsasının yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte genellikle 30 gün içinde hesap bilgileriniz tamamen silinecektir.

İlginizi Çekebilir: Telegram Hesap Kapatma ve Silme

Paribu Üyelik İptali Telefon Numarası

Paribu hesap kapatma telefon numarası da borsa kullanıcıları tarafından sık sık merak edilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bir dönem kripto para alım satımı yapan ve artık kripto para borsalarında bilgisi kalmamasını isteyen üyeler, hesaplarının kapatılması için mail atabilirler. Mail adresi olmayan veya kullanmayan kişiler için de Paribu üyelik iptali telefon numarası üzerinden yapılabilir.

Türkiye’nin en popüler ve kaliteli kripto para borsalarından biri olan Paribu’nun müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Paribu üyelik iptal metni olmadan sadece telefonla hesabının kapatılmasını beyan eden kullanıcılar için ilgili numaranın aranması gerekir. Paribu müşteri hizmetleri telefon numarası 0 850 303 60 00 olarak açıklanmıştır. Hesabınızda oluşan problemleri veya üyelik iptali gibi taleplerinizi bu telefon numarası üzerinden Paribu destek ekibine bildirebilirsiniz.

Paribu Güvenilir Mi?

Paribu borsasının güvenilirliği, özellikle son dönemde kripto para yatırımı yapmak isteyen yerli yatırımcılar tarafından sık sık tartışma konusu olmaktadır. Bilindiği üzere birkaç yerli kripto para borsasında lisanssız hizmet verilmesi ve borsa kullanıcılarının mağdur edilmesi gibi sorunlar yatırımcıları tedirgin etmektedir.

Ancak Paribu borsası en güvenilir yerli kripto para borsaları arasında gösterilmektedir. Özellikle Paribu borsası ile banka hesapları arasında para yatırma ve çekme işlemleri de hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Buna rağmen Paribu üyelik iptali ve hesap kapatma işlemi yapmak isteyen borsa kullanıcıları için de destek ekibi tarafından kolaylık sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: EXXEN Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu