Abonelik İptal Etme

Papara Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Papara üyelik iptali ve hesap kapatma işlemi oldukça basit ve kolay bir işlem ile halledilir. Papara bilindiği gibi herhangi bir bankanın altyapısına bağlı bir kuruluş değildir. Fakat bu duruma rağmen banka ciddiyeti ile çalışır. Bu yüzden Papara üyeliği iptal işlemleri için de internet üzerinden işlem yapılabilecek bir adres bulunmaz.

Mobil uygulama aracılığı ile her türlü işlemi yapma imkanını müşteriler sunan Papara, üyelik iptali ve hesap kapatma işlemi için mobil uygulama aracılığı ile de hizmet vermez. Papara hesabını iptal ettirmek isteyen kişilerin izlemesi gereken tek yol 0 850 340 03 40 numaralı Papara Çağrı Merkezi’ni arayarak buraya hesap kapatma talebi bildirmektir.

Üyelik alırken sisteme bildirilen telefon numarası ile Papara Çağrı Merkezi aranır ve müşteri temsilcisine üyeliğin iptal edilmek istediği uygun bir dil ile ifade edilir. Ardından çağrı merkezi temsilcisi tarafından üyeliğini iptal etmek isteyen kişiye güvenlik ve teyit amaçlı doğum tarihi, TC kimlik numarası ve telefon numarası gibi sorular sorulur. Bu sorulara doğru ve eksiksiz şekilde cevap verilmesi gerekir. Ardından çağrı merkezi müşteri temsilcisi kişiyi hesabını kapatmaktan vazgeçmesi adına ikna etmeye çalışır. Papara dünyasının avantajlarından ve kampanyalarından bahseder. Kişiler yine de hesabını kapatmak istediğini uygun bir dil ile çağrı merkezi müşteri temsilcisine iletir ise, hesap kapatma talebi onaylanır ve kişi Papara hesabını kapatır.

Papara Çağrı Merkezi, günün 24 saatinde de hizmet verir. Bu yüzden üyelik iptali yapmak isteyen kişilerin çalışma saatleri beklemesine gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir: İninal Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Papara Hesabı Askıya Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Papara hesabı askıya alma hesabını tamamen iptal edip silmek istemeyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bir hizmet seçeneğidir. Hesap dondurma işlemi talebinde bulunulduktan sonra, Papara yetkilileri tarafından bu talep incelemeye alınır. Ardından yetkili kişiler tarafından verilen karara göre, hesap dondurma işlemi onaylanır ya da hesap kapatılır. Bu işlemler sırasında hesapta para var ise, bu para kişinin belirttiği başka bir hesaba aktarılır.

Papara üyeliği iptal işlemleri gibi, dondurma işlemi talebi de aynı şekilde Papara Çağrı Merkezi aranarak yapılır. Yine kişiye güvenlik ve teyit amaçlı doğum tarihi, TC kimlik numarası ve telefon numarası gibi sorular sorulur. Yine aynı şekilde bu sorulara doğru ve eksiksiz şekilde cevap verilmesi gerekir. Yine aynı adımlar ile, çağrı merkezi müşteri temsilcisi kişiyi hesabını dondurmaktan vazgeçmesi için ikna etmeye çalışır. Papara dünyasının avantajları ve kampanyalarından kişiye bahseder. Hesabını dondurmak isteyen kişiler, uygun bir dil ile hesaplarını dondurmak istediklerini müşteri temsilcisine iletirler ise, hesap dondurma talebi işleme alınır. Uygun görüldüğü takdirde hesap dondurma işlemi onaylanır ve geçerli hale gelir.

Bu işlem için Para kişilerden herhangi bir ücret talep etmez. Ayrıca tekrar ihtiyaç olunması durumunda ise, Papara hesabı kolaylık ile aktif edilip kullanılmaya kaldığı yerden devam edilebilir.

Papara Üyelik İptali
Papara Üyelik İptali

Papara Nedir?

Papara Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından alınan karar doğrultusunda dijital hesapların kullanımının yasaklanması ve bu hesapların kapatılması ardından ortaya çıkan bir elektronik cüzdan hizmetidir. Bu elektronik cüzdan hizmeti Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından denetlenir haldedir. Ayrıca yine Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu tarafından onaylandığı için tamamen yasal ve resmi bir hizmettir.

Ayrıca Papara kurumunun tüm bankalar ile anlaşması olduğu için istenilen herhangi bir bankadan Papara işlemleri kolaylık ile yapılabilir.

İlginizi Çekebilir: Vsco Hesabı Nasıl Silinir?

 

Papara Ne İşe Yarar?

Papara kullanım alanı neredeyse kredi kartı kullanım alanı ile tamamen aynıdır. Kredi kartından farkı ise Papara Kart kullanan kişilerin kart aidatı, kart masrafı gibi ödemeler yapmak zorunda olmamasıdır. Ayrıca yine Papara Kart için faiz söz konusu değildir. Kişi hesabındaki bakiye kadar ya da Papara tarafından kendisine verilen limit kadar harcama yapar ve yine aynı tutarda ödeme yapar.

Papara Üyeliği Nasıl Alınır?

Papara üyesi olmak için internet sitesi ya da mobil uygulama kullanılabilir.

İnternet sitesi aracılığı ile abone olmak için kişi Papara resmi internet sitesine giriş yapar. Ana ekranda bulunan üye ol seçeneğine tıklayarak üye olma işlemini başlatır. Ardından ekranda sorulan bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurur ve üye olma işlemini tamamlar.

Mobil uygulama aracılığı ile abone olmak için de mobil cihaza indirilen uygulamadan aynı işlemler yapılır. Bu işlemler sonucunda verilen cep telefonu numarasın bir onay kodu gelir. Bu onay kodu Papara uygulamasına girilerek üyelik aktif edilir ve kullanıma hazır hale gelir.

İlginizi Çekebilir: Telegram Hesap Kapatma ve Silme

Papara Çağrı Merkezi İletişim Bilgileri Nedir?

Papara Çağrı Merkezi ile iletişime geçmek için 0 850 340 03 40 numaralı telefon kullanılabilir. Kişi merak ettiği konuları bu numaraya danışabilir ve papara üyeliği iptal gibi işlemleri bu hat üzerinden müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek rahatlıkla yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu