Hesap İptal Etme

İninal Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal hesabı kapatma işlemi artık İninal Kart ve ayrıcalıklarına ihtiyaç duymayan kişiler tarafından yapılan bir iptal işlemidir. İninal Kart sayesinde günümüzde hızlı ve güvenli bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapmak mümkündür. Ön ödeme sistemi ile çalışan bu kart oyun ve sosyal medya içerik abonelikleri gibi ödemelerde sıkça tercih ediliyor. İninal hesabı kapatmak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Hesabını kapatmak isteyen kişi ilk iş olarak İninal resmi internet sitesine gider ve hesap bilgilerini doğru ve eksiksiz şekilde girerek hesabına giriş yapar.
 • Hesaba giriş yapılmasının ardından giriş ekranında çıkan Kartlarım sekmesine gidilir.
 • Bu sayfada kişi sahip olduğu tüm İninal Kart hesaplarını görebilir ve durumlarını inceleyebilir. Ayrıca yine kart ve hesap ayrıntılarına da bu sayfa üzerinden rahatlıkla ulaşabilir.
 • Kullanıma kapatılmak istenen kart, ekrandaki sayfadan bulunur ve seçilir.
 • Bu kartın yanındaki Kart Hareketleri butonuna tıklanır.
 • Bu butona tıklandıktan sonra kişinin karşısına 3 adımda güvenlik engeli çıkar.
 • 3 adımda güvenlik engeli için istenen bilgiler doğru ve eksiksiz şekilde girildikten sonra kartın ekranda görünen simgesi altındaki Kartı Kapat butonuna tıklanır.

Bu işlem yapılarak kişinin İninal hesabı aktif durumdan inaktif hale gelir.

İlginizi Çekebilir: BİP Üyelik İptali Nasıl Sağlanır?

İninal Hesabı Tamamen Silmek İçin Ne Yapılmalı?

Yukarıda anlatılan aşamalar ilgili hesabı inaktif hale getirme aşamalarıdır. İninal hesabını silmek isteyen kişiler ise bu hesap inaktif hale getirme işleminden sonra birkaç adım daha işlem yapmalıdır. Web sitesi aracılığı ile İninal hesabını aktif halde inaktif hale getirmiş kişiler, hesaplarını tamamen silmek için 0 850 311 77 01 numaralı İninal Müşteri Hizmetlerini aramalıdırlar. Müşteri hizmetleri temsilcisine iletilecek olan hesap silme işlemi talebi sayesinde kişinin kullanıma kapatmak istediği İninal Kart hesabı kalıcı olarak silinebilir. Müşteri temsilcisinin sorduğu sorulara eksiksiz ve doğru şekilde cevap verilmesi halinde bu işlem oldukça kolay ve kısa sürer. İninal hesabı kapatmak işleminin tüm adımları bu kadardır.

İninal Kart Nedir?

İninal kart kısaca Türkiye sınırları içerisinde 2012 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan bir ön ödemeli karttır. Bu ön ödemeli kartın borç, faiz gibi kullanıcı için sorun teşkil eden durumları yoktur. Kişiler karta yükledikleri bakiye miktarı kadar harcama yapabilirler. Bir nevi banka kartı işlevi gören bu kart, mağazalarda ve online alışverişlerde rahatlıkla kullanılabilir niteliktedir.

Ayrıca bu kartın bir başka özelliği de ATM cihazlarından para çekilebiliyor olmasıdır. Kişiler istedikleri ATM cihazına giderek kartındaki bakiyenin dilediği kadarını çekebilir. Ayrıca yine bu kartlar sayesinde fatura ödemeleri gibi işlemler de yapılabilir. Ve yine tüm oyun E Pin’leri bu kart aracılığı ile alınabilir ve sosyal medya üyelik abonelikleri de bu kart aracılığı ile ödenebilir.

İlginizi Çekebilir: Migros Sanal Market Hesap Silinme İşlemi Nasıl Sağlanır?

İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal kart satın almak için anlaşmalı iş yerlerine gidilerek ilgili sözleşmeyi doldurmak yeterlidir. Hiçbir ekstra para da talep etmeyen İninal, yaş sınırı olarak da 13 yaşı belirlemiştir. 13 yaşın üstündeki herkes İninal Kart sahibi olabilir ve ihtiyaçları için karta yüklediği miktarda parayı kullanabilir.

İninal Kart İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal Kart iptali kişilerin kartlarını kayıp ettiklerinde, olumsuz bir durum yaşadıklarında ya da artık karta ihtiyacı kalmadıklarını düşündüklerinde yaptıkları bir taleptir. Gerekli adımları izleyen ve istenilen bilgileri doğru şekilde giren kişiler İninal kartlarını kolaylıkla iptal edebilirler. İzlenilmesi gereken bu adımlar aşağıdaki gibidir:

 • İninal kart iptali işlemi için ilk olarak İninal resmi internet sitesine girilerek hesaba giriş yapılır.
 • İninal resmi web sitesi olan Online İşlemler’e giriş yapıldıktan sonra karşıya çıkan ekranda aktif ya da inaktif tüm kartlar görüntülenebilir.
 • Kullanıma kapatılmak istenen kart durum olarak aktif olmalıdır. Kullanıma kapatılmak istenen kart inaktif ise önce kartın aktif duruma getirilmesi gereklidir.
 • Aktif durumdaki kapatılmak istenen kartın yanında bulunan Kart Hareketleri sekmesine tıklanır.
 • Ardından gelecek olan 3 adımlı güvenlik doğrulaması için istenen bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde girilir.
 • Sonra kartın altında yer alan Kartı Kapat butonuna tıklanır.
 • İninal kullanıcısı kişiler en fazla 3 tane kart kapatabilirler. Daha fazla kapatma işlemine sistem izin vermez.
 • Ardından kişinin tüm kartlarının kapatılmasını engellemek adına TC Kimlik Numarası, ad soy ad ve doğum tarihi bilgisi kimlikte yazdığı gibi doğru ve eksiksiz şekilde girilir.
 • Güvenlik amacı ve sistemdeki bilgiler ile teyit edilmesi amacı ile, kişinin annesinin evlenmeden önceki soy adının rastgele 2 harfi istenir. Bu harfler de doğru şekilde verilmelidir.
 • Kullanıma kapatılmak istenen kartın iptali başarılı şekilde yapılmıştır.

İninal hesabı kapatmak ve İninal Kart iptal etme işlemi için izlenmesi gereken yollar bunlardır.

İlginizi Çekebilir: EXXEN Üyelik İptal İşlemi Nasıl Sağlanır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu