Nasıl İptal Ederim

Halkbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Halbank Bireysel Emeklilik iptali için 2 ay cayma hakkı vardır. 2 ay içinde cayma hakkını kullanan kişilerden herhangi bir ücret kesintisi yapılmaz. 2 ayı doldurmuş kişiler Halkbank Bireysel Emeklilik iptali için başvuru yaptıklarında belirli kesintiler ile paralarını geri alabilirler. Halkbank Bireysel Emeklilik iptal başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin iptal başvurusu yapma seçenekleri şöyledir:

 • Telefon aracılığı ile Halkbank Bireysel Emeklilik İptali
 • Kısa mesaj aracılığı ile Halkbank Bireysel Emeklilik İptali
 • Mobil Uygulama aracılığı ile Halkbank Bireysel Emeklilik İptali

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi’nden çıkış yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri iptal başvurusu yöntemleri belirtilen yöntemler ile yapılabilir. Kişilerin zaman durumlarına ve uygunluklarına göre kendisine uygun olan yöntemi seçerek Halkbank Bireysel Emeklilik iptali işlemlerini başlatması mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Btcturk Üyelik İptali ve Hesap Kapatma

Halkbank Bireysel Emeklilik Telefon ile Nasıl İptal Edilir?

Bireysel emeklilik programını iptal etmek isteyen Halkbank kullanıcılarının seçimine sunulan bir iptal seçeneği telefon aracılığı ile iptal başvurusu yapmaktır. Telefon aracılığı ile Halkbank Bireysel Emeklilik iptali yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • Halkbank Bireysel Emeklilik Programı’na dahil kişiler, programdan çıkmak için öncelikle 444 44 00 numaralı Halkbank Çağrı Merkezi’ni arayarak emeklilik ile ilgili tüm işlemlerini yapabilirler.
 • Ayrıca bir diğer seçenek olan 0 850 800 44 00 numaralı Halkbank Emeklilik Çağrı Merkezi’ne ulaşılarak kişiler Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi’nden çıkış yapabilirler.

Bu belirtilen numaralar aracılığı ile kişiler Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili tüm işlemlerini kolaylık ile yapabilirler.

Halkbank Bireysel Emeklilik SMS ile Nasıl İptal Edilir?

Kısa mesaj ile Halkbank Bireysel Emeklilik iptali yapmak da kişilerin tercihine sunulan bir seçenektir. Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi’ni kısa mesaj yöntemi ile iptal etmek isteyen kişilerin izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi’nden kısa mesaj ile çıkmak isteyen kişilerin yapması gereken ilk adım büyük harfler ile BIRAK yazılıp bir boşluk bırakılarak kişinin TC Kimlik Numarasını göndermesi yeterlidir.
 • Halkbank Bireysel Emeklilik iptal kısa mesajı başarılı şekilde gönderildikten sonra ekrana bir bildirim gelir.
 • Ekrana gelen bildirime göre bireysel emeklilik sisteminden ayrılan kişinin 1 yıl süre boyunca tekrardan emeklilik sistemine giriş yapamayacakları bildirilir.
 • Bilgi mesajı ardından ayrılma konusunda kararlı olan kişilerin gelen bildirim mesajına EVET yazarak cevap vermesi gerekir.
 • Gelen mesajı EVET ile cevaplayan kişiler iptal işlemini tamamlamış olurlar.
 • İşlemin tamamlanması ardından kişinin işleminin başarılı olduğuna dair bir bildirim gelir.

Bu işlemler ile kişiler cep telefonu aracılığı ile kısa mesaj gönderme yöntemiyle Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi çıkışı yapılabilir.

İlginizi Çekebilir: PUBG Mobile Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Halkbank Bireysel Emeklilik Mobil Uygulamadan Nasıl İptal Edilir?

Mobil uygulama ile Halkbank Bireysel Emeklilik iptali yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol aşağıdaki gibidir:

 • Kişinin ilk önce Halkbank emeklilik işlemleri resmi web sitesi olan internetsube.halkemeklilik.com.tr adresine girmesi gerekir.
 • Açılan sayfada bireysel emeklilik şubesine giriş yapılması için iki seçenek görülür.
 • Müşteri numarası ile giriş seçeneğini seçen kişiler müşteri numarası ve cep telefonu bilgilerini girerek sisteme giriş yapabilirler.
 • TC kimlik numarası ile giriş seçeneğini seçen kişiler ise TC kimlik numarası ve cep telefonu bilgilerini girerek sisteme giriş yapabilirler.
 • Sisteme giriş yapıldıktan sonra yapılmak istenen Bireysel Emeklilik İptal işlemi için uygun sekmeler seçilerek iptal başvurusu kolaylıkla yapılabilir.

İptal başvurusu yapmak isteyen kişiler bu yolları izleyerek kolaylık ile Halkbank Mobil Uygulaması üzerinden iptal talebinde bulunabilirler.

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi çalışan kişilerin emeklilik hayatların gelir olarak sıkışmaması ve rahat bir yaşam sürdürmesi için Halkbank tarafından verilen bir hizmettir. Kişilerin yaşam standartları düşmemesi için verilen bu hizmet sayesinde insanlar çalışırken emeklilik hayatlarını sağlama alabilirler.

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları Nelerdir?

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi avantajları oldukça fazladır. Bu avantajların başında kişilerin birikimlerini doğru şekilde kullanması gelir. Kişiler paralarını düzenli olarak bireysel emeklilik sistemine yatırarak geleceklerini sağlama alabilirler. Ayrıca devlet tarafından yapılan destek ile kişinin ödediği para katlanarak kendisine döner.

İlginizi Çekebilir: EXXEN Üyelik İptal İşlemi Nasıl Sağlanır?

Halkbank Bireysel Emeklilik İptalinde Kesintisi Ne Kadardır?

Halkbank Bireysel Emeklilik iptali kesintisi oranı aşağıdaki oranlar gibidir:

 • Yılda iade oranı %2,5
 • Yılda iade oranı %5
 • Yılda iade oranı %7,5
 • Yılda iade oranı %10
 • Yılda iade oranı %12,5
 • Yılda iade oranı %15

Halkbank Bireysel Emeklilik iptal işlemleri ve kesinti oranları böyledir. İptal işlemi yapmak isteyen kişilerin araştırma yaparak işlemi başlatmaları ve bireysel emeklilik sisteminden kolayca çıkış yapmaları mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu