Nasıl İptal Ederim

Getir Sipariş İptali Nasıl Yapılır? 2022

Getir sipariş iptali yapmak mümkündür. Ancak bu iptal işlemlerini uygulama üzerinden yapmak mümkün değildir. Bunun için müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir. Getir’den sipariş iptali yapabilmek için gerekçe sunulmalıdır. Sadece müşteri hizmetleri üzerinden iptal yapılabilmesinin sebebi de budur. Getir müşteri temsilcisine siparişi iptal etmek için geçerli bir gerekçe sunulmalıdır. Bu gerekçenin değerlendirilmesi sonucu kişinin siparişinin iptal edilip edilmeyeceğine karar verilir.

Getir Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Getir sipariş iptali yapmak sadece Getir Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçilerek yapılmaktadır. +90(850) 532 50 50 numarası aranarak Getir Müşteri Temsilcisi ile iletişime geçilerek sipariş iptali gerçekleştirilebilir. Burada siparişin iptal edilebilmesi için sunulabilecek geçerli gerekçeler:

  • Sipariş adresinden çıkmak durumunda kalınması
  • Siparişin tahmini süreyi aşmış olması
  • Yanlış sipariş verilmesi
  • Siparişin ödeme seçeneğinin yanlış tercih edilmesi
  • Yanlış adrese sipariş verilmesi (evdeyken iş yeri adresine vermek gibi)

Getir Sipariş İadesi Nasıl Yapılır?

Getir Sipariş iadesi yapıldığında sipariş ücreti için iade yapılmaktadır. Bu iade tüm siparişi kapsamıyorsa sadece iadesi yapılan ürün için yapılır. Getir sipariş iadesi yapılan durumlar:

  • Sipariş verilen ürünün restoranda bulunmaması
  • Müşterinin sipariş ettiği üründen memnun kalmaması
  • Getir Market siparişinde eksik ürün olması
  • Sipariş edilen ürünün tahmini teslimat süresini geçirmesi (bu işlem için restorandan onay alınır)
  • Yanlış ya da eksik ürün gönderilmesi
Getir Sipariş İadesi
Getir Sipariş İadesi

Getir’de Onay Bekliyor Ne Demek?

Getir onay bekliyor ibaresinin anlamı siparişin henüz onaylanmaması demektir. Getir üzerinden verilen siparişler restorana otomatik olarak iletir. İletilen bu siparişi, restoranın onaylaması durumunda sipariş takip süreci başlatılır. Eğer onay bekliyor yazısı, 20 dakikadan uzun sürmüşse muhtemelen restoran ve uygulama arasında bir iletişim problemi oluşmuştur. Yemek hazırlanmaya başlandığı halde bilgisi verilmemiş olabilir ya da yoğunluktan kaynaklı sipariş görülmemiş olabilir. Eğer 30 dakikadan uzun bu “onay bekleniyor” yazısı görülürse Getir Müşteri Hizmetleri aranarak sipariş hakkında bilgi alınmalıdır. Bu tip durumlarda müşteri adına Getir uygulaması restoranla iletişime geçerek sipariş durumunu birinci ağızdan öğrenir.

Getir Ortalama Kaç Dakikada Getiriyor?

Getir ortalama getirme süresi 15 dakika olarak belirlenmiştir. Ancak Getir uygulaması üzerinden birden fazla hizmet olduğu için bu verilen hizmete göre değişkenlik göstermektedir. Uygulama açıldığında konumdan uzaklığı belirleyip ortalama bir teslimat süresi belirler. Bu süre hizmete tıklandığında yukarıdaki bantta sarı renk ile gösterilir. Hizmetlerin ortalama süreleri:

GetirBüyük: 30-40 dakika

Getir: 10-15 dakika

GetirYemek: 10-55 dakika

GetirÇarşı: 10-25 dakika

GetirTaksi: Hizmet alınacak bölgeye göre değişkenlik gösterir.

Getir İptal Edilen Sipariş Para İadesi Kaç Günde Olur?

Getir para iadesi süresi bankalara bağlıdır. Getir uygulaması para iadelerini anında bankaya iletmektedir. Ancak bankanın bu iadeyi hesaba geçirişi bankanın politikalarına göre değişmektedir. Ortalama olarak birkaç saat içinde para iadesi hesaba aktarılır. Araya hafta sonu girmesi ya da saatin mesai saatleri dışında olması gibi durumlarda bu süre 2-3 güne kadar uzayabilmektedir.

Getir Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

Getir’de sipariş takibi anlık olarak uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Siparişi getiren kuryelerin fotoğrafları ve bilgileri uygulama içinden görüntülenebiliyor. Kuryede bulunan GPS ile uygulamaya anında yer bildirimi yapılıyor ve bu sayede müşteri de siparişinin durumunu ve kuryenin nerede olduğunu canlı olarak takip edebiliyor. Siparişin onaylanması, hazırlanması ve yola çıkışı aşama aşama uygulama üzerinden gösteriliyor.

Siparişi takip etmek için uygulamadan siparişlerim kısmına girilmesi gerekiyor. Siparişlerimden beklenen siparişe tıklandığında uygulamadan tüm süreç görülüyor.

Getir Yemek Siparişi İptal Etme Nasıl Yapılır?

Getir Yemek sipariş iptali için Getir Müşteri Hizmetleri aranmalıdır. Getir’den sipariş iptali yapılamamaktadır. Yemek iptalleri restorana da bağlıdır. Müşteri temsilcisi arandığında restoranla iletişime geçerek bilgileri iletir. Eğer restoran da talebi onaylarsa yemek siparişi iptal edilebilir. Ancak yemek siparişi için acele edilmelidir. 10 dakikadan önce yapılan sipariş iptallerinde, yanlış verilen sipariş mağduriyetini önlemek için daha kolay yardımcı olunuyor.

Getir Siparişi Almazsak Ne Olur?

Getir siparişi alınmazsa almamak için öne sürülen sebeplere göre bir uygulama yapılır. Eğer kuryenin gecikmesi, yanlış verilen sipariş gibi durumlarla öncesinde uygulama haberdar edildiyse siparişi almama hakkı müşterinindir. Haklı gerekçeyle yapılan iptallerde para iadesi yapılır. Ancak haklı gerekçe sunulmadan sipariş alınmamışsa ya da kişi evde bulunamamışsa sipariş temassız teslim edilerek kapıya da bırakılabilir. Bu konuda mağduriyet yaşamamak için Getir’den sipariş iptali yapmak en doğru yol olacaktır. Aksi takdirde para iadesi alınamayabilir.

İlginizi Çekebilir: Patırtı Sipariş İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir: Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir: Pamukkale Turizm Bileti Nasıl İptal Edilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu