Alışveriş Siteleri

Defacto Sipariş İptali Ve Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

Defacto siparişlerinde iptal ve iade işlemlerinin nasıl yapılacağı birçok Defacto müşterisini yakından ilgilendirmekte olan bir durumdur. Defacto mağazasından, online web sitesinden ya da mobil uygulaması üzerinden verilen siparişler bazı zamanlarda iptal ya da iade edilmek istenebilir. Bu durumlarda alıcıların iptal ya da iade etmek istedikleri ürünlerin bazı koşulları sağlıyor olması gerekir. Defacto siparişleri iptal ya da iade edilmek istendiği zaman bazı koşulların sağlanması, işlemlerin gerçekleştirilebilmesi açısından önem taşımakta olan bir durumdur.

Defacto Siparişleri Nasıl İade Edilir?

Defacto siparişlerinin iadesi sipariş verilen platformun www.defacto.com.tr ,Defacto mobil uygulaması ya da Defacto mağazaları olduğu durumlarda Defacto mağazalarından yapılabildiği gibi online yapılan alışverişlerin iadelerinin gerçekleştirilmesi için ise kargo yöntemi de tercih edilebilir. Bu tamamen siparişi iade etmek isteyen kişinin tercihine bağlı bir durumdur. Defacto siparişleri iade edilirken, siparişin www.defacto.com.tr adresi üzerinden, Defacto mobil uygulaması üzerinden ya da herhangi bir Defacto mağazasından satın alınmış olması gerekir. Farklı platformlar üzerinden satın alınan Defacto ürünlerinin iade işlemi için ilgili platformlar ile iletişime geçilmesi gerekir.

Defacto Siparişlerini Mağazadan İade Ederken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Defacto iadeleri mağaza aracılığıyla gerçekleştiriliyorsa dikkat edilmesi gereken bazı noktalardan bahsetmek mümkündür. Defacto şirketi, ürünlerin iade edilmesi için müşterilerine 30 gün süre tanır. 30 gün içerisinde iade edilmek istenen ürünün işlemlerinin yapılması gerekir aksi takdirde iade işlemi gerçekleştirilemez.

Defacto mağazalarında ürün iadesi gerçekleştirilmek istendiği zaman siparişin Defacto web sitesinden, Defacto mobil uygulamasından ya da herhangi bir Defacto mağazasından verilmiş olması gerekir. Aksi takdirde Defacto mağazaları üzerinden iade işleminin gerçekleştirilmesi söz konusu olamaz.

Defacto siparişleri iptal edilirken sipariş online kanallar aracılığı ile verilmiş ise e-Arşiv faturası, herhangi bir Defacto mağazasından verilmiş ise fatura ile işlem yapılması gerekir. Faturası olmayan müşterilerin ürünleri için iade işlemleri gerçekleştirilemez.

İlginizi Çekebilir: Patırtı Sipariş İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Defacto İade İşlemi Kargo Yöntemiyle Nasıl Gerçekleştirilir?

Defacto iadesi kargo ile yapılırken öncelikle defacto.com.tr ya da Defacto mobil uygulaması üzerinden iade talebi oluşturulması gerekir. Bunun için öncelikle ‘Hesabım’ alanında yer almakta olan ‘Siparişlerim’ listesi görüntülenmelidir. Daha sonra iade edilmek istenen sipariş seçilir ve sipariş detaylarına gidilir. Burada yer alan ‘İade Talebi’ butonuna tıklandıktan sonra iade sebebi seçilir ve ekranda çıkan kod ile PTT şubelerine giderek iade işlemi gerçekleştirilebilir.

Defacto siparişleri için iade işlemleri kargo ile ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmek istendiği zaman yalnızca PTT şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilir. Diğer kargo şubelerinden yapılan Defacto iadeleri için alıcıdan ücret talep edilir.

İade edilmek istenen ürün paketlenerek kargo şubesine teslim edilir. İade kargonun teslim edilmesi gereken adres şu şekildedir:

  • Yassıören, Dolunay Sk. 28/2, 34010 Arnavutköy/İstanbul.

Defacto Tek Tıkla Kapıdan İade Nedir?

Defacto tek tıkla kapıdan iade uygulaması yakın zamanda iade işlemlerini kolaylaştırmak amacı ile hayata geçmiştir. İade edilmek istenen ürünler bu uygulama sayesinde kişinin kapısından ücretsiz bir şekilde alınarak Defacto şirketine teslim edilir. Defacto tek tıkla kapıdan iade işlemini gerçekleştirmek için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • defacto.com.tr adresi üzerinden ya da Defacto mobil uygulaması üzerinden ‘Hesabım’ kısmına ve ardından ‘Siparişlerim’ sayfasına giriş yapılır.
  • Daha sonra iade edilmek istenen ürüne tıklanarak ‘İade Talebi’ butonu tıklanır.
  • Açılan sayfada iade yöntemi tercih edilirken ‘Adresimden Teslim Alınsın’ seçeneği işaretlenir.
  • Sonrasında kargo kodu oluşturulur.
  • Adresten teslim alınacak olan iadeleri Hepsijet firması teslim alır. Teslim esnasında kargo kodunun görevli ile paylaşılması gerekir.
  • Bu adımlar izlendiğinde tek tıkla kapıdan iade işlemi gerçekleştirilmiş olur.

İlginizi Çekebilir: Getir Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Defacto Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Defacto sipariş iptali seçeneği sunan bir firma değildir. Kullanıcılar online kanallar aracılığı ile verdikleri siparişleri iptal etmek için herhangi bir butonla karşılaşmazlar. Bunun sebebi Defacto siparişlerinin iptal edilememesidir. Defacto siparişlerini iptal etmek isteyen kişiler müşteri hizmetlerine ulaştığında Defacto siparişlerinin iptal edilemeyeceği cevabı ile karşılaşırlar. Bunun sebebi Defacto firmasının online kanallar aracılığı ile verilen siparişlerde e-Arşiv fatura yöntemini kullanmasıdır. e-Arşiv fatura yöntemi kullanılan mağaza ve siparişler için iptal işlemi gerçekleştirilemez. Defacto siparişleri iptal edilmek istendiğinde tek çözüm ürün kişiye ulaştıktan sonra ürünün iade edilmesidir.

Defacto Sipariş İptali
Defacto Sipariş İptali

İlginizi Çekebilir: Trendyol Yemek Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu