Hesap İptal Etme

Btcturk Üyelik İptali ve Hesap Kapatma

Btcturk üyelik iptali ve hesap kapatma işlemi için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Btcturk üyelik ipteli ve hesap kapatma her kullanıcının sahip olduğu bir haktır. Çeşitli prosedürler takip edilerek bu haktan yararlanma fırsatı sunulur. Detaylı bilgilendirme size sözleşme ile de iletilir.

Btcturk Nedir?

2013 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan dijital bir platform olan Btcturk pek çok kullanıcıya sahiptir. Bu noktada Btcturk ile ilgili bilinmesi gereken detaylar şu şekildedir:

 • Dijital platformun temel işlevi kripto para kurları üzerinden TL ile alım satım işlemi gerçekleştirmektir.
 • Temelde kripto para borsa platformu olarak işlem yapma fırsatı veren Türkiye merkezli bir firmadır.
 • Platform üzerinden üyelik oluşturmak için resmi web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden üyelik başlatılabilir.
 • Platform üzerinde Btcturk ve Btcturk Pro olarak iki farklı yöntem ile hesap oluşturulabilir.

İlginizi Çekebilir: Netflix Hesap İptal İşlemi Nasıl Sağlanır?

Btcturk Nasıl Kullanılır?

Btcturk temelde kripto para borsasında işlem yapmak için oluşturulan bir sistemdir. Btcturk’ün nasıl kullanıldığı ile ilgili bilinmesi gereken detaylar şöyledir:

 • Btcturk ile dijital para piyasasında çeşitli kurlar üzerinden alım satım işlemi yapılabilir.
 • Kripto paralar dünya genelinde yaygın olarak kullanılır. Bu noktada çoğu zaman Dolar cinsinden yatırım yapılır.
 • Btcturk ise Türk kullanıcılardan TL ile işlem yapmak isteyenler için hizmet verir.
 • Btcturk üzerinden hesap açarak işlem başlatma hakkınız bulunduğu gibi istenildiği zaman hesap kapatma hakkı da sunulur.

Btcturk Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Kişiler, Btcturk üzerinden Btcturk ve Btcturk Pro hesapları açarak istedikleri şekilde kullanım sağlayabilirler. Kullanımları durdurmak amacıyla Btcturk üyelik iptali yapma hakkınız her koşulda vardır. Buna göre Btcturk üyelik iptalinin nasıl yapıldığı ile ilgili takip edilmesi gereken adımlar şöyledir:

 • Üyelik iptali yapmak isteyen kullanıcılar herhangi bir gerekçe göstermek zorunda değildir. Dilenildiği zaman Btcturk üyeliği iptal edilebilir.
 • Kişilere üyelik oluşturulurken bir sözleşme sunulur. Bu sözleşmede de cayma hakkı ile ilgili detaylı açıklama mevcuttur.
 • Btcturk destek ekibi ile iletişime geçerek Btcturk üyelik iptali ve hesap kapatma noktasında üyeliğinin iptal edilmesi için işlem başlatılabilir.
Btcturk Üyelik İptali
Btcturk Üyelik İptali

İlginizi Çekebilir: Skype Abonelik İptali Nasıl Sağlanır?

Btcturk Hesap Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Btcturk ve Btcturk Pro hesapları Btcturk bünyesinde oluşturulur. pek çok kişi kripto para borsasında aktif olarak yer almak için Btcturk üzerinden hesap oluşturarak işlem yapmaya başlayabilir. Kullanımlarına devam etmek istemeyen kullanıcılar ise somut bir gerekçe göstermeden hesap kapatma talebi oluşturabilir. Bu noktada Btcturk hesap kapatma işlemi ile ilgili bilinmesi gereken detaylar şöyledir:

 • Btcturk ve Btcturk Pro hesap kapatma işlemleri için şirketin destek ekibi ile iletişime geçilmesi gerekir.
 • Btcturk destek ekibi iletişim adresi destek@btcturk.com şeklindedir. Hesap kapatmak isteyen kullanıcılar bu adres üzerinden detaylı ve açıklayıcı bir mail metni oluşturarak hesap kapatma talebinde bulunabilir.
 • Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus Btcturk hesabınızı oluştururken sisteme kaydedilmesini istediğiniz mail adresiniz üzerinden iletişime geçmeniz gerekir. Sistemde yer almayan bir mail adresi ile iletişime geçilmesi olumsuz geri bildirim sağlayabilir. Çünkü kayıtsız mail adresinin hangi hesabı işaret ettiği kesin olarak bilinemez.
 • Talebiniz Btcturk yetkililerine iletildiği zaman gerekli geri dönüşler ile hesap kapatma işlemi başlatılır.

İlginizi Çekebilir: Duolingo Plus Üyeliği İptal İşlemi Nasıl Sağlanır?

Btcturk Hesap Kapatma İşlemleri ile İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Btcturk kripto para borsası geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Her geçen gün bünyesine yeni kullanıcı ekleyen bir sistem olsa da kimi zaman kullanıcılar hesap kapatma talebinde de bulunabilir. Kullanıcıların hesap kapatma işlemini gerçekleştirmesi mümkündür. Bu noktada Btcturk hesap kapatma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir:

 • Hesap kapatmada temel adım destek ekibi ile iletişime geçerek talebinizi iletmektir.
 • Kalıcı olarak hesap kapatma işlemi geri döndürülemez. Hesabınızı tekrar aktive etmek için sıfırdan bir hesap açılış işlemlerini takip etmeniz gerekir. Bunun için tekrar bir onay süreci yaşamamak adına doğru karar vermek gerekir.
 • Btcturk hesap kapatma işlemleri destek ekibi ile işbirliği halinde geçekleştirilir.
 • Dikkat edilecek bir diğer husus ise mail metninin açıklayıcı bir dil ile oluşturulmasıdır. Aksi halde talebiniz anlaşılamayabilir.
 • Btcturk üyelik iptali ve hesap kapatma için hesap oluşturma sözleşmenize de göz atabilirsiniz. Sözleşme içerisinde gerekli her türlü detaya yer verilerek işlem yapılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu