Nasıl İptal Ederim

Avivasa BES İptali Nasıl Yapılır? Avivasa BES İptal Formu

Avivasa BES iptal işlemi için öncelikle Akbank’ın bireysel emeklilik sistemine dahil olmak gerekir. Bireysel emeklilik sistemi farklı bankalar aracılığı ile dahil olunabilmekte olan bir sistemdir. Akbank bankasının bireysel emeklilik sisteminin ismi Avivasa’dır. Avivasa bireysel emeklilik sistemine dahil olup daha sonra bu sistemden ayrılmak isteyen kişilerin Avivasa BES iptal işlemini gerçekleştirmesi gerekir.  Avivasa bireysel emeklilik sistemine kayıtlı olan kişilerin üyeliklerini iptal etmek için iki farklı seçenekleri mevcuttur. Bu işlem için telefon yöntemi kullanılabildiği gibi şubeye giderek Avivasa BES iptal formunu doldurarak da iptali gerçekleştirmek mümkündür.

Avivasa BES İptal Formu İle Avivasa BES İptali Nasıl Yapılır?

Avivasa BES iptal formuyla iptal işlemi yapmak için öncelikle herhangi bir Akbank şubesine gidilmesi gerekir. Avivasa BES iptal formunu Akbank’ta bulunan müşteri temsilcilerinden temin etmek mümkündür. Avivasa BES iptal formu alındıktan sonra formdaki ilgili bölümleri doldurarak müşteri temsilcisine vermek gerekir. Bu işlemler sonunda iptal işlemi, müşteri temsilcisi tarafından işleme alınır.

Avivasa BES İptal İşlemi Telefon İle Nasıl Yapılır?

Avivasa BES iptalini telefon üzerinden gerçekleştirmek şubeye gitmekten çok daha pratik bir işlemdir. Şubeye giderek iptal işlemi gerçekleştirmek isteyen kişiler sıra beklemek gibi problemlerle karşılaşabiliyorken telefon üzerinden yapılan işlemlerde bu gibi bir durumla karşılaşmak mümkün değildir.

Avivasa BES iptalini telefon üzerinden gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların 444 11 11 numaralı çağrı merkezini aramaları gerekir. 444 11 11 numaralı çağrı merkezine ulaştıktan sonra Avivasa BES iptal işlemini gerçekleştirmek istediğini söyleyen kişilere bazı kimlik bilgileri sorulur. Kişinin doğruluğu tespit edildikten sonra ev adresine Avivasa BES iptal işlemi için bazı belgeler gönderilir. Bu belgeler imzalandıktan sonra yeniden firmaya gönderilmelidir. Bu şekilde Avivasa BES iptal işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Avivasa BES Otomatik Katılım İptali Nasıl Yapılır?

Avivasa BES otomatik katılım sistemi, henüz 45 yaşını geçmemiş sigortalı olarak çalışan kişilerin işverenleri tarafından bu sisteme otomatik olarak katılmasını kapsar. Otomatik olarak Avivasa BES sistemine dahil olmak istemeyen kişilerin Avivasa BES otomatik katılım iptal işlemini gerçekleştirmesi gerekir. Avivasa BES iptal yaparak otomatik katılımdan faydalanmak istemeyen kişilerin izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • avivasa.com.tr adresini ziyaret ederek online işlemler tercih edilmelidir,
  • Online işlemler menüsünde yer almakta olan “Bi’Tıkla Otomatik Katılım İşlem Menüsü” seçilmelidir,
  • Bu menüde yer alan bilgiler girilerek Avivasa BES otomatik katılım işlemi iptal edilebilir.
Avivasa BES Otomatik Katılım İptali
Avivasa BES Otomatik Katılım İptali

Avivasa Bireysel Emeklilik SMS İle İptal Edilebilir Mi?

SMS üzerinden Avivasa BES iptal işlemi gerçekleştirilebilir mi sorusu birçok kullanıcının merak ettiği bir durumdur. Birçok bankanın bireysel emeklilik sistemi iptali için SMS yöntemi mevcuttur. Akbank ile çalışmakta olan Avivasa bireysel emeklilik sistemi iptali için SMS yöntemi mevcut değildir.

Avivasa Bireysel Emeklilik iptalinde bulunmak isteyen kişilerin bankaya giderek Avivasa BES iptal formu doldurması ya da 444 11 11 numaralı çağrı merkezi üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekir. Avivasa bireysel emeklilik iptal işlemini gerçekleştirmek için SMS yöntemi mevcut değildir.

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemi İptali Sonrasında Para İadesi Ne Zaman Gerçekleşir?

Avivasa BES iptalinde para iadesi yapılması için Avivasa BES iptal işleminin tamamen gerçekleşmesi ve yetkili kişiler tarafından onaylanmış olması gerekir. Avivasa bireysel emeklilik sistemi iptal işlemi gerçekleştikten sonra para iadesi 10 iş günü içinde gerçekleşir. Avivasa BES iptali sonrasında para iadesinin gerçekleşme süresi içine hafta sonları dahil değildir.

Avivasa BES Sözleşmemi Nasıl Görüntüleyebilirim?

Avivasa BES sözleşmesini görüntülemek için bazı adımların doğru bir şekilde takip edilmesi gerekir. Avivasa BES sözleşmesinin görüntülenebilmesi için öncelikle www.avivasa.com.tr adresine giriş yapmak gerekir. Siteye girdikten sonra izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • Siteye girdikten sonra ‘Online İşlemler’ sekmesi tıklanmalıdır.
  • Daha sonra açılan sekmede yer alan ‘Bireysel’ butonu tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfada yer alan T.C kimlik numarası ve şifre kısmına bilgiler girilmelidir.
  • Giriş yapıldıktan sonra sayfanın sol kısmında yer alan ‘Sözleşme Bilgileriniz’ ardından ‘Emeklilik Sözleşmeleriniz’ butonları tıklanarak Avivasa BES sözleşmesini görüntülemek mümkündür.

Avivasa BES iptal işlemi gerçekleştiren kişiler Avivasa BES sözleşmesini görüntüleme işlemini gerçekleştiremezler. Bunun sebebi iptal işlemi ile birlikte sözleşmenin iptal olmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Yapı Kredi BES iptali nasıl yapılır? BES iptal formu

İlginizi Çekebilir: Garanti Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir: Anadolu Hayat Emeklilik İptali

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu