Nasıl İptal Ederim

Akbank BES İptali Nasıl Yapılır?

Akbank bireysel emeklilik sisteminin iptali , Akbank BES üyesi olan kişileri yakından ilgilendirmekte olan bir durumdur. Akbank bireysel emeklilik sistemine üye olarak bu hesap üzerinden yatırım ve birikim yapmak isteyen kişiler bir süre sonra hesaplarını kapatmak isteyebiliyorlar. Bu durumda bazı koşulların sağlanması, para iade şartları değerlendirilmelidir. Akbank BES üyeliği, kullanıcılarına yatırım yapmak istemediklerinde yatırımı bir süreliğine dondurma hakkı verir. Bundan dolayı Akbank BES üyeliğini iptal etmek yerine geçici süreliğine yatırımı durdurmak da kullanıcıların tercih edebileceği bir seçenektir.  Akbank BES iptal işlemi için Akbank müşteri temsilciliği ile iletişim kurulabileceği gibi herhangi bir Akbank şubesine giderek de iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

Akbank BES İptali Şubeye Giderek Yapılabilir Mi?

Akbank BES iptalini şubeden gerçekleştirmek isteyen kişiler herhangi bir Akbank şubesine giderek işlemlerini gerçekleştirmek isteyebilirler. Akbank şubelerinin müşteri hizmetleri bölümü, Akbank bireysel emeklilik sistemi işlemlerini gerçekleştiren birimdir. Müşteri hizmetlerine danışarak Akbank BES iptal işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Akbank şubelerine danışan müşteriler burada Akbank Avivasa bireysel emeklilik iptal talep formunu doldurarak iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Akbank BES İptali Şubeye Giderek Yapmak
Akbank BES İptali Şubeye Giderek Yapmak

Akbank BES İptali Telefon Üzerinden Nasıl Gerçekleştirilir?

Müşteri hizmetlerinden Akbank BES iptali birçok kullanıcının tercih ettiği bir yöntemdir. Akbank şubelerinde sıra beklemek istemeyen müşteriler Akbank müşteri hizmetlerini arayarak Akbank bireysel emeklilik sistemine olan üyeliklerini iptal etmek istediklerini söyleyerek ilgili işlemi başlatabilirler. BES üyeliğini iptal etmek isteyen kişilerden, müşteri temsilcileri tarafından onay alınır ve BES iptal talep formu kişinin belirttiği adrese gönderilir. Evine kargo ile gelen bu iptal talep formunu kişinin doldurarak yeniden Akbank’a göndermesi gerekir. Bu şekilde işlemler tamamlanır ve kullanıcının Akbank bireysel emeklilik sistemi ile ilişkisi kesilir. Akbank müşteri hizmetlerine bağlanmak için aranması gereken telefon numarası şu şekildedir:

  • +90 216 444 11 11

Akbank BES İptali İnternet Üzerinden Yapılabilir Mi?

Akbank BES iptalini web sitesinden yapmak söz konusudur. Akbank bireysel emeklilik iptali yapmak için Avivasa internet sitesi üzerinden kullanıcı girişi yapmak gerekir. Kullanıcı girişi yapıldıktan sonra izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • Avivasa web sitesi açıldıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında yer almakta olan ‘Online İşlemler’ menüsüne tıklanmalıdır.
  • Açılan sayfada otomatik katılım ya da gönüllü katılıma göre “Tek Tıkla Otomatik Katılım” ya da “Tek Tıkla Bireysel” butonlarına tıklanması gerekir.
  • Daha sonra sistemde yer almakta olan yönergeler takip edilerek Akbank BES üyeliği iptal işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Mobil Uygulama Üzerinden Akbank BES İptali Nasıl Yapılır?

Mobil uygulamayla Akbank BES iptali yapabilmek mümkündür. Akbank, bireysel emeklilik sisteminin iptal işlemi için çok çeşitli yöntemler sunmakta olan bir bankadır. Bu seçenekler arasında web sitesi üzerinden iptal, müşteri hizmetleri aracılığı ile iptal, banka şubelerinden iptal ve mobil uygulama üzerinden iptal etme yöntemleri vardır. Mobil uygulama üzerinden Akbank BES iptali şu şekilde yapılmalıdır:

  • Cihaz işletim sistemine göre App Store ya da Google Play Store üzerinden AvivaSa uygulamasının cihaza yüklenmesi gerekir.
  • Uygulama yüklendikten sonra sisteme giriş yapılmalıdır. Sisteme giriş T.C kimlik numarası ve cep telefonu ile alınan şifre ile gerçekleştirilir.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra bireysel emeklilik sisteme iptal ettirilebilir.

Akbank BES İptali Ne Zaman Yapılabilir?

Akbank BES iptali her zaman gerçekleştirilmesi mümkün olan bir işlemdir. Akbank BES üyeliği olan ve bu üyeliğini iptal etmek isteyen kişiler her zaman ve her durumda üyeliklerini iptal etme hakkına sahiplerdir.

Akbank BES üyeliği oluşturulurken kişilere imzalatılmakta olan sözleşmede yer alan maddede 2 aydan önce iptal edilmek istenen üyelikler için 1000 Türk Lirası kesinti olacağı belirtilir. Bu durumda 2 aydan önce iptal edilmek istenen üyeliklerde 1000 Türk Lirası ödeme yapma zorunluluğu bulunurken 2 ay sonra iptal edilmek istenen üyeliklerde herhangi bir ücret talep edilmez.

Akbank BES İptalinden Sonra Para İadesi Ne Zaman Gerçekleşir?

Akbank BES iptalinde paranın iade edilme sürecinden bahsetmek mümkündür. Akbank bireysel emeklilik sistemi üyeliğini iptal etmek isteyen kişiler paralarının ne zaman iade edileceği konusunu merak ederler. Akbank BES üyeliği iptal başvuruları olumlu şekilde değerlendirildikten 14 gün sonra para iadesi kişinin hesabına yapılır.

İlginizi Çekebilir: Avivasa BES İptali Nasıl Yapılır? Avivasa BES İptal Formu

İlginizi Çekebilir: Yapı Kredi BES iptali nasıl yapılır? BES iptal formu

İlginizi Çekebilir: Garanti Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu